Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php:1195) in /wp-content/plugins/mts-wp-notification-bar/public/class-mts-notification-bar-public.php on line 76

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php:1195) in /wp-content/plugins/mts-wp-notification-bar/includes/class-mts-notification-bar-shared.php on line 2092
Wspólne czy indywidualne? Wybieramy konto dla pary! | PSW.EDU.PL
Kredyty bankowe - PSW.EDU.PL

Wspólne czy indywidualne? Wybieramy konto dla pary!

Expander Wrocław

Umiejętność zarządzania domowym budżetem jest ważna, w ten sposób możemy odkładać pieniądze na przyszłość. Niestety wiele osób ma problem z oszczędzaniem, nie wiemy ile i na co wydajemy pieniądze, co jest dosyć niepokojące.

Chociaż może się wydawać, że będąc w stałym związku regulowanie wydatków powinno być prostsze, nie jest to takie oczywiste. To, czy zdecydujemy się na wspólne konto, czy na indywidualne rachunki będzie zależeć od naszych potrzeb oraz przyzwyczajeń. Wspólne konto może być dobrym rozwiązaniem, w ten sposób można uniknąć nieporozumień i niezręcznych sytuacji. Wspólny rachunek może być rozłączny lub łączny, każdy ze współposiadaczy może samodzielnie zarządzać pieniędzmi zgromadzonymi na rachunku, ma również prawo wypowiedzieć umowę rachunku, wówczas będzie to skutkowało zamknięciem konta.

Dochody

Posiadając wspólne konto, należy ustalić ile pieniędzy będziemy wpłacać na wspólny rachunek. Gdy nasze zarobki są zbliżone nie powinno być problemu, jeżeli jednak nasze dochody znacznie się od siebie różnią, podział kosztów po równo, może być krzywdzący. Poza tym należy wziąć pod uwagę spłacane kredyty oraz pożyczki. Pamiętajmy, że również wspólny rachunek może być zajęty przez komornika. Egzekucja komornicza jest prowadzona z udziału dłużnika zgodnie z treścią umowy, która reguluje jego prowadzenie.

Oszczędności

Wspólne konto to nie tylko wydatki, można również odkładać pieniądze, aby móc z nich skorzystać w przyszłości na przykład wydając oszczędności na wakacje, czy zbierając na nowe mieszkanie. Oszczędności można gromadzić na specjalnym subkoncie, to bardzo dobra opcja. Zarządzanie domowym budżetem jest ważną umiejętnością, dzięki temu będziemy mieć kontrolę nad wydatkami. Posiadając wspólne konto, warto być ostrożnym szczególnie, jak mamy tendencje do wydawania pieniędzy. Na wspólnym rachunku gromadzimy większe sumy pieniędzy, a posługiwanie się kartą płatniczą jest bardzo wygodne i bardzo szybko wydaje się takie pieniądze.

Wspólne konto znacznie ułatwia prowadzenie wiele rodzinnych spraw, więc warto rozważyć założenie takiego rachunku, jeśli planujemy wspólne życie.

Sprawdź najnowsze zestawienia:
konta osobiste w promocji grudzień 2020
lokaty bankowe oprocentowanie grudzień 2020
kredyty gotówkowe porównanie grudzień 2020